Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utesneni plastovych oken

Dobry den,
prosim o radu. Nastehovali jsme se do bytu,kde mame plastova okna cca. 5 let stara. Bohuzel vsak netesni,po bocich je citit chlad,ktery vnika do bytu a okna nebrani ani hluku. Muzete mi prosim poradit,kde by mohl byt problem a popr. jak okna seridit tak,aby svou funkci plnila co nejlepe?Mockrat dekuji za kazdou odpoved.
Kuba

1. Okno se dá seřídit v rámu, to se dělá přes panty, někde na netu je obrázkový návod.
2. Mezi křídlem a rámem jsou dvě těsnění, jedno na rámu a jedno na okně - takže zkontrolujte jejich stav, ale mají vyšší životnost než 5 let, ::).
3. Okna s mikroventilací mají polohu kličky, ve které zůstává malá škvíra pro větrání, takže je potřeba je pořádně zavřít.
4. Nejsou škvíry až u stěny? Po nesprávném zednickém zapracování?

Zdravicko. Nechci zakladat nove tema, tak se poptam v tomto vlakne.
Mam podobny problem s 15let starymi okny. Puvodni majitel se o okna nijak nestaral. Po mem nastehovani jsem zjistil, ze jsou ve spatnem stavu. Na pohled vse ok, ale spatne tesni po stranach a je slyset venkovni hluk. Uz jsem menil skla za nova a serizoval pritlak. Vysledek stale stejny. Tak se chci zeptat, jestli nevite, kde by se dalo sehnat nove silikonove tesneni do drazek. Na netu je toho opravdu malo. Jsou tam jen O profily a nebo nalepovaci. V mem pripade by byly potreba nejcasteji se v oknech vyskytujici C profily.
diky za odpovedi

(posledni moznosti je uz jen kompletni vymena oken)