Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení střechy s obytným prostorem

Zdravím všechny znalé i neznalé,
zajímá mne jaký je prolém zateplit střechu polystyrenem.Všude nabízejí jen vatu a polystyren je přece pevný,neprohybá se,zkrátka z mechanického namáhání mi přijde vhodnější.Je to kvůli propustnosti?
Dost o tom uvažuju,ale neznám problematiku a nechtěl bych něco za pár let předělávat.Obzvlášť tohle

Potřebujete to udělat od krokve ke krokvi a vata se uřízne a nahňácá, polystyren řežete a budou tam škvíry. Ale taky se používá do střech, to jste byl na jiných stránkách než já. Na propustnost se používá zevnitř parozábrana, do izolace by se neměla vlhkost vůbec dostat. Zkuste hodit do Google štřešní polystyren.
A pak je kouzelný ten polystyren, co rovnou nahrazuje bednění i střešní latě a rovnou se na něj pokládají tašky.