Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rosení plast oken

Nedávno jsem měnil stará dřevěná okna za plastová.Okna se začali rosit 2-4 cm od okraje(a to prosím větrám pravidelně 3x za den,vlhkost v bytě 50-60% jak kdy).Máme nad každým radiátorem parapet,pomůže když do nich vyvrtám díry a vložím plastové mřížky aby procházel teplý vzduch na okna?Děkuji za radu..

Mně se v bytě taky bohužel okna rosí, hlavně v ložnici. Nápad s dírkama v parapetu je zajímavej, ale třeba mě na prdlačku, když v noci jsou radiátory studený a přes den topíme jen pár hodin denně, obvykle až večer. Ráno jsou okna mokrý až do výšky 10cm. Taky už nevím, co s tím.
Přičítám to neduhům plastových oken, který byt dokonale utěsní, zatímco dřevěný alespoň trochu dýchaly.

Mám všude plastová okna, nikde se nerosí, stará stavba, dříve tam byla obrovská pětidílná deštinová okna. Naopak, mám nízkou vlhkost a ještě vlhčím takovou mlhotvornou ultrazvukovou mísou. Možná u tebe to bude, že málo topíš a v noci se zahřejváš v posteli tvůrčí prací a ne topením. Přes den se v studeném pokoji nahromadí vlhkost do vzduchu. Stálo by za to, měřit vlhkoměrem. Mám kolem 40% a víc nedosáhnu i s mlžičem, ústřední topení to stačí vysoušet. Jaký mají okna tepelný únik? Mají mít pod 1W, je to vyraženo dole na spoji skel. Když mají velký tepelný prostup, jsou skla studená a rosí se.

PS: A méně v noci pr**t, prd též obsahuje značnou dávku vlhkosti :)).

Když nejsem doma, tak programovací zařízení PT30 též snižuje teplotu. Když jsem fuč, je nastaveno cca 18°C, když doma tak 24°C. Možná to bude asi tou novostavbou, ještě nebudou vyschlé omítky, časem to snad vyschne. Na okně musí být uvnitř těch dvou skel vyražené číslice. Já tam mám například: K-THERM 07-07-2007 U = 0,7 W/M2. To má být mezi každým sklem, na tom lesklém pásku. Písmo je silně nenápadné, má být v dolní pravé části - zkoumej baterkou postavenou velmi šikmo. Jestli to tam není vůbec, pak je sklo podivného původu a pochybné kvality a chtělo by to vznést na dodavatele nezodpověditelné dotazy.