Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linoleum

Dobrý den,
chtěla bych položit v předsíni nové lino na staré. Musím ho lepit??Někde jsem četla,že se nemusí.Tak nevím.Dále bych se chtěla zeptat,jaký je rozdíl mezi drahým a levným pvc. Viděla jsem pěkné v akci asi za 169,--,ale mám strach,aby nebylo nekvalitní.
Děkuji

Lepit se nemusí, ale pak se v nesvařených spárách ohýbá, leze za to špína čímž se ještě více ohýbá, nekvalitní a tenké laciné lino se může i vlnit a dělat "želvy". Cena obvykle vyjadřuje kvalitu, u akcí to nemusí být pravda, může jít jen o hůře prodejný dekor. Je dobré si prohlédnout několik dražších PVCů a několik levnějších, sáhnout si na ně a pak již poznáš, které je lepší a které je jen nabarvený igelitový pytlík.

lacne sa neoplatia kupovat i ked za 169 moze byt dobre pvc, skuste si vsimnut ci to akciove ma hrubky vyssiu ako 2mm, potom by to bolo len hrube pvc v akcii dolezite je pytat sa na podklad a zataz nie hrubku !!

Aha děkuju.A jak se pozná lepší lino??Jaký podklad? A jaká by měla být minimální zátěž??Též se zeptám,jestli je lepší hladké či hrubší?Mě by asi více vyhovovalo to hrubší,i když je asi horší na údržbu,ale zase se neklouže.Známí si pořídili nějakou lacinou plovoučku,která se tak klouzala,že do měsíce jí překryli kobercem.Tak abych nedopadla jako oni.

Dobrý večer,

ako spomínal kolega vyššie, vhodné je použiť pvc s nášlapnou vrstvou aspoň 0,2 existujú protišmykové pvc s pevným podkladom

čím vyššia nášlapná vrstva, tým väčšia odolnosť, hrúbka nie je podstatná dôležitý faktor je

vrchná tvrdost - nášlap.vrstva
podklad aby bol pevný nie mekčený - pena, vhodný tiež filc
hrúbka nasleduje až po týchto 2 faktoroch