Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhká zeď

Starý kameno-cihelný dům,z jedné strany vlhký,nově izolovaná podlaha,nová okna,začalo se topit.Je možné,že toto má vliv na znovu se objevující mokré jedné zdi a počínající plísni(předtím nebyla plíseň,pouze odpouklá omítka).Co s tím?Díky za radu.

Jako první větrat! Teď je venku (když není mlha) suchý vzduch. Konvenční zedničinou se do domu dustane spousta vody a ta vysychá rok.
Doufám, že máte kolem podlahy větrací kanálky, protože jinak se vlhkost zpod podlahy tlačí do neizolovaných stěn.

Dobrý den,děkuji za radu.Větrací kanálky kolem podlahy máme,v podlaze jsou drenážní hadice.Uvažujeme dát drenáž i do oné inkriminované zdi,myslíte,že je to řešení?Zatím bychom skříkali přípravkém,asi Savem proti plísním.