Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení balkonu

Bydlím v klasickém paneláku,právě mi dokončili zateplení balkonu.Samozřejmě detaily jako je např. Sušák na prádlo už nikdo neřešil..prosím o radu: jak připevnit rolovací sušák do zdi?Jinými slovy-je nutné se při uchycování 'provrtat' až do panelu?Mám totiž obavu,že zateplovací omítka toho moc neudrží..
Díky za pomoc

Dobrý den, v každém případě je nutné uchytit hmoždinu až do panelu.Vrstva zateplení není nosná. S výběrem hmoždinek by Vám měli poradit v třeba v OBI nebo Baumaxu, tedy pokud nenarazíte na .... Já bych Vám doporučil kovové, nejlépe roztahovací s matkou a nejméně osmičky.Délka je podle tloušťky zateplení.Jestli máte 5cm,tak dejte minimálně sedm do panelu.Zatížení je totiž na tah i na střih.