Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodovod v podlaze

Mám opravený starší rodinný domek.Před časem jsem zjistil únik vody.Plastové trubky
jsou vedeny v podlaze,únik 2 litry za 24 hod.Dům je nepodsklepen a únik vody se nijak
neprojevuje na podlaze(žádné mokré fleky). Dá se to nějak opravit bez kopáni do
podlahy. Předem děkuji za radu.

Kdo a jak to svařoval? Je to v záruce?

Nejdřív bych se snažil vylučovací metodou zjistit, kde to uniká. Napadlo mě následující:
Pokud tušíte kde voda uniká, tak odstavit všechny vedlejší větve + sundat baterii a zazátkovat, pozavírat kohouty. Na konci trubky, kterou považujete za netěsnící, tak na teplou připojit kohout a manometr. Z druhý strany trubky natlakovat vzduchovým kompresorem (na 0,25-0,3 MPa), kohoutem odpustit zbytek vody z trubky a po ustálení v klidovým stavu sledovat manometr na kompresoru a na konci trubky za kohoutem. To by v tom byl čert, aby to člověk neslyšel někde syčet, když se ztrácí tolik vody. Pokud se podaří nalízt přesné místo, tak je otázka co dál. Řešení je podle mě jediné rozumné - znovu to převařit v novým materiálu a pro sichr přes to navlíknout smršťovací bužírku s lepidlem a zafouknout ji horkovzdušnou pistolí.

Když utečou dva litry za 24 hodin, tak je to kapání. Jestli to je nové a v plastu (nehrozí, že se právě klube ven velká prorezavělá díra v historickém potrubí), tak bych to nechal osudu. Časem se to zanese svinstvem z vody (do otvoru se stahuje svinstvo docela s chutí) a rozpuštěnými minerály (možná byste se divili, co pijeme) a přestane téci.

Buď jste přehlédli kapku, nebo vám málo odkapává bojler a tlakuje potrubí. Ty italské pojišťováky co dávají k bojlerům je podvod a šmejd. Tím, že trochu kapal jsem ho nepodezíral, povolilo nejslabší místo, ale pak opravujte spoj na 25 trubce ve zdi. A to to nebylo zahozené.

Kéž by ste měl pravdu.Mam kondenzační kotel Junkers se zásobníkem na teplou vodu 120l.
Jak píšete zpětná klapka tam je od ní vede průhledná hadička na kondenzát nebo na případný přetlak v zásobníku,ale ta je suchá tak tím to asi nebude.

Děkuji všem za odpovědi a za rady,ale ještě mi nikdo nenapsal jak opravit případný únik s prasklé trubky v podlaze,tak abych nemusel kopat.Slyšel jsem že existuje nějaký roztok který dokáže zacelit nějaké praskliny,ale ten se používá prý jenom na trubky na topení.Nevíte někdo jak se ten přípravek jmenuje a jestli se dá použit na teplou vodu a jak.
Děkuji

Obávám se, že na pitnou voudu jsem o ničem takovém neslyšel. IMHO je to přirozený úbytek v bojléru, bojlér musí odkapávat, rozpáral by se - jak někdo výše správně konstatuje. Jestli to ještě odkapává v potrubí, bude to nutno vykopat. Já se však vsadím, že drobné odkapávání v trubce spolehlivě do půl roku přestane zanešením.