Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem primalex ako nato

mam velky problem osuchal som staru farbu zo steny a ked dam novy nater vzdy popraska vzdy sa mi TVORIA VELKE BUBLINY nanasam dve natery s casovym odstupom 20-25- min. prosim o radu ako to a´´mam riedit original vedro uz nemam takze neviem ako nato riedim to odoka ale asi davam prilis vela vody potom co snou ako sa da zhustit????
alebo je problem inde
vopred Vam dakujem

Nebylo na tom kyblíku napsané - barva je připravená k nanášení, NEŘEDIT? Většinou se do prvního nátěru dá cca 1:15 voda a druhý se nanáší po zaschnutí neředěný.
Zahustit se to nedá.
Jaký je ten oškrábaný podklad? Pokud je mastný, musí se umýt. Taky se popužívá penetrace pro přilnutí k podkladu, ale ani nevíme typ Primalexu, je jich asi 6.
Bubliny znamenají, že je tam moc vody a pění to?

Bohužel jsem tu nebyl, ale ona má být jako kaše a nanáší se válečkem a odmáčkne se na mřížce. Běžná konzistence je, když do toho vrazíš štětku, zvedneš kýbl. Někdo to ředí na štětku, ale fakt jen málo.

No, stym uz asi nic neurobis, takze zajst kupit novu farbu, precitat si navod, neriedit, a kupit si k tomu aj valcek, zo stetkou sa to spatne nanasa a po stetke aj tak ostavaju take huste ciary alebo ako by som to nazval a nevyzera to moc dobre, takze urcite kupit valcek. A inak este www.primalex.sk tam mas popisane aj pouzitie k jednotlivym farbam, neviem aku farbu presne mas ale riedenie povacsinou 5-10% max. niektore sa vobec neriedia, takze ziadne riedenie 1:1.

Jestli se tvoří bubliny, tak je to málo oškrabané a bubliny tvoří ponechané spodní vrstvy. Malovat druhou šichtu po 20 minutách nenapadne ani moji ženu. Druhá šichta se maluje zásadně až po dokonalém vyschnutí první, ale ani v nejparnějším létě ne dříve, než za dvě hodiny. Na podzim když je vlhko a sychravo a neschne, pak obyčejně až druhý den, v extrémních případech i za několik dní. Většina barev je namíchána k okamžitému použití, případné ředění je možné max. do 10% objemu. Jestli jste ředil 1:1, tak to rovnou vylejte, to už se nezachrání.

Nic ve zlém, ale když si nepřečtete ani návod na kýblu, pak se pro příště podobným experimentům raději vyhněte a svěřte se do rukou odborníků. Ušetříte čas, peníze, námahu.
CINK