Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osb desky na prkennou podlahu

Dobrý den,
potřebuji položit do místnosti PVC. V místnosti je prkenná podlaha , která je na některých místech mírně prošlapaná a prkna také nejsou přesně slícovaná. Na 2m lati jsou místy odchylky do 5mm. Šlo by dát na prkna vrstvo miralonu 3mm a na něj 12mm OSB desky prošroubovat do prken? Dilatační spáry od zdi 10mm? Děkuji za odpověď.

Letos jsem dělal to samé, úplně nejlepší řešení budete mít, když vytrháte starou podlahu, ty prkna prořežete (můžete koupit i nová, ale z finančních důvodů je lepší využít ty stará, pokud nejsou shnilá a navíc jsou parádně vysušená, uděláte z nich hustý rošt cca po 10 cm a přibijete to na trámy, samozřejmě to vyrovnejte do roviny, na ten rošt položíte miralon a pak přišroubujete do toho roštu OSB desky, nešetřete na síle, určitě se vyplatí koupit třeba 24 mm, nebo alespoň 16 mm. Takováto podlaha je pak svatá, rovná a hlavně nevrže! A potom se PVC bude pokládat jedna radost.