Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem praskliny ve zdi u krbu

Nad krbem mi odborná firma udělala konstrukci s železných profilů, na to přišroubovala sádrokarton a natáhla "fajnovou". V místě přechodu mezi sádrokartonem a zdí z cihel mi to stále praská. Tento stav je od samého začátku, kdy mi krb postavili t.j.3 roky. Je možné ten sádrokarton a část zdi u krbu obložit obkladama? Nespadnou mi ty obklady, když jsou v tom místě valké změny teplot?

Způsobuje to ocelová konstrukce, její tepelnou roztažnost nelze zastavit, obložení je řešení, ale roh mezi zdí a krbem bude praskat stále, vyspárovat to lze silikonem. Nebo zakrýt praskající místa lištami. Jinak sádrokarton je nehořlavý, toho bych se nabál.
Jindra