Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pokladani koberce

budu dávat do dětského pokoje koberec s filcovou vrstvou, (panelákový byt, staré lino) a ptám se.
má cenu dávat pod ten koberec mirelon?
má to nějakou nevýhodu? jako výhodu bych viděl, že to bude měkčí když tam bude klučina pendlovat po kolenou.
a koberec je obědnán tak nepište, že sem jim tam měl dát nějaký to nový PVC ;-)

IMHO Jez. je to zbytečné, současné kvalitní koberce jsou dnes dělány na pokládání rovnou. Máš strach, aby se nepřilepil k linu? Když omyješ řádně pastování, tak by neměl. Někdo nacpe pod koberec za tímto účelem noviny, ale také to jezdí. Prodávají takové samolepky na způsob suchého zipu, kterými se připevňuje koberec aby nejezdil.

mirelon?

Dneska jsou koberce s podkladním filcem nebo gumou různé tloušťky, dle kapsy zákazníka. Mirelon asi nee. S kobercem se musí při pokládce hýbat a ten mirelon by zlobil.

Když nám dávali podlaháři koberec, muselo lino pryč. Vlivem tepelné dilatace se koberec i zatížený nábytkem na linu hýbe a udělá boule. Starý koberec to dělal.
Lino šlo pryč, podlaha byla dost hladká, takže se to obešlo bez stěrky. Nařezali koberec dle cimry(5,5*3,5m jeden kus), přehnuli na půl, nalili na beton nějaký bílý sajrajt, rozetřeli a nechali zavadnout. Položili tu půlku, druhou přehnuli a opět to bílé fuj. Koberec drží jak helvétská víra. Dá se sundat a to bílé funguje jako trvalé lepidlo. Tudíž další výměna bude bez problémů. Kdyby se to lepidlo chtělo dát pryč, tak jde smýt vodou. Radost na ně koukat.
Dělat to sám, jsem teď rozvedený, možná i vdovec ve výkonu trestu.

pod koberec určite žiadny Mirelon,polypen,podložku, koberec sa kladie priamo na betón/poter/lino, je určite lepšie ho nalepiť - biely sajrajt je zrejme FIXačné lepidlo - lepidlo zafixuje/drží/lepí koberec a v prípade potreby ide dať dolu vlažnou saponátovou/mydlovou vodou a koberec pojde lahko dolu,

ciže pod koberec nič len pripadne lepit