Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Výměna vypínače

Dobrý den, většině z vás bude ten dotaz připadat jako stupidní a hodný tak malého dítěte, ale holt každý umí jen něco a kutilství není zrovna můj šálek kávy. K problému: jak se mění vypínač? Nevím, jestli je víc druhů, ale tohle je ten nejobyčejnější vypínač - jeden čtverec v rámečku, vyklopen směrem dolu - světlo svítí, vyklopen směrem nahoru - světlo zhasne. V současné chvíli je vyklopen směrem nahoru a nejde zmáčknout, tzn. nesetrvá v té poloze, jíž se rozsvěcí světlo. Nevím, zda se vyndavá jen ten čtverec nebo se vyndá i ten rámeček. A jak se to udělá? Děkuju za případné rady.

Nemyslím to špatně ale ty se do toho raději moc nehrň. Pro ušetření 100kč za práci elektrikáře nestojí riskovat:x:. Jinak Spínačů je mraky a většinou se mění celé. Ten tvůj má uvnitř 2 drátky a pořadí jak budou zapojeny je jedno, Je to pouze spínač (vypínač). Doporučuji si před výměnou vypnout jističe( tzv.vyhodit pojistky:-D)

Přimlouval bych se za to, nechat to vyměnit profíkovi.

Svépomocí:
Jde o mechanickou závadu --> výměna kus za kus.
1. Vypnout elektřinu.
2. "Čtverec má uprostřed po stranách plastové panty. Úzkým šroubovákem ze strany v místě pantu vydloubnout "čtverec".
3. Povolit šroubky držící vodiče.
4. Povolit vruty držící rámeček ke krabici ve zdi.
5. Opačným způsobem zpět namontovat nový vypínač.
6. Zakrytovat "čtvercem"!
7. Zapnout elektřinu a doufat.

1) šroubovákem se podívat pod mačkací čtverec. Elektriku si můžeš vypnout.Pak to zas zadělat.
2) v hypermarketu koupit nejlevnější vypínač co bude mít stejný vnitřek, pravděpodobně tam máš jednoduchý spínač (pokud to světlo není ovládno z více míst) cena okolo 60-70kč.
3) vyměnit to s vypnutou elektrikou a baterkou v hubě:-) Sou to dva šroubky s drátky, ty můžeš držet tenkými kleštičkami pokud se "ekluješ" elektriky.