Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení soklu

Budu provádět svislou izolaci okolo starého domku. Dům je mírně zateplen z 80 let. Sokl je z kamenů a domnívám se, že teplo uniká skrz kameny, podlaha v místnostech je totiž na úrovni terénu tj. rozdíl mezi zateplením a terénem je asi 30 cm právě těch kamenů. Jak provést zateplení? Zevnitř nebo zvenku? Tam ale bude nopková folie.

Proč chcete na nadzemní sokl dávat nopkovou folii? Pokud tam dáte soklový polystyren podle předchozí rady, bude vám na tom držet omítka nebo soklové pásky bez problémů. A hydroizolace nopkovou se dává pod zem.

existuje dokonce přímo soklový polystyren, ale musí to větrat, ty nopky jsou tam právě proto. Tady se to bastlí větracími kolečky v polystyrenu, nejlépe prohlédnout stránky výrobce nopkové folie, bývají tam příklady použití.
Takže je možné tam dát polystyren, ale nevím, jestli lepidlo drží na tom plastu a samotné hmoždinky nejsou to pravé - do nopkové folie jsou extra průchodky. Ale zase přes polystyren tam nebude pršet a je to nad zemí, tak by to asi šlo. Teprve teď si uvědomuji, že skoro všichni to tu mají takové: "čumí tu ta folie, ale kašlu na to, plán splněn"