Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr závitové sady

Ahoj,
potřebuji koupit závitovou sadu pro běžné kutilské používání. Rozumný poměr cena/kvalita. Bude používaná na normální železo, bez nějakých speciálních tvrdokovů.

Zvažuji tři varianty:
45 dílů - http://www.uni-max.cz/zavitova-sada-45-dilna-m-6-24 /d/
45 dílů povlakovaná - http://www.uni-max.cz/zavitova-sada-45-dilna-m-6-24 -povlakovana/d/
60 dílů - d

Vrtá mi hlavou, proč je 60 dílná levnější a váží polovičku toho, co 45 dílná? Je to tím, že obsahuje menší průměry a tedy má lehčí jednotlivé díly? Nebo může být horší kvality?
A ještě - ta "povlakovaná" je asi odolnější, že?

Díky.

Vrtá mi hlavou, proč je 60 dílná levnější a váží polovičku toho, co 45 dílná? Je to tím, že obsahuje menší průměry a tedy má lehčí jednotlivé díly? Nebo může být horší kvality?

Když se podíváš na 3D zobrazení, zdá se že 60-dílná sada obsahuje menší průměry a hlavně i "nepotřebné" palcové rozměry.
Po zkušenostech s nářadím doporučuji povlakované díly, jsou o trochu trvanlivější a pěkně se blyští :-D.

Doporučovaný Narex je tuším cenově trochu jinde.

Dobrý den,
z hlediska kvality a ceny bych Vám určitě doporučil spíše naši závitovou sadu 45 dílnou - povlakovanou,obj. č. 30270.
Má odstupňování sice až od M6,ale zato je rozmanitost průměrů vyšší.Nehledě na to,že povlakováním se zvýší životnost.

S pozdravem uni-max