Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navlhlé stěny

Dobrý den,
prosím o radu v následujícím. Vlastníme RD, vždy cca od října do března se nám v rozích obýváku začínají objevovat vlhká místa (vždy na stejném místě, ne ve všech rozích). Vlhkost je do výše cca 60 cm a vždy jen v určitých místech, není to celek. Jedna strana domu, kde se fleky objevují sousedí se zahradou, druhá s domem sousedů. Po celodenním větrání se fleky ztratí, ale pak se znovu objeví. Rád bych našel vhodné řešení tak, aby se fleky neobjevovaly vůbec. Děkuji za radu.

od října do března

Řekl bych že tam máte tepelný most. Jak se ochladí, tak se tam dosáhne rosného bodu a je to mokré.
Z čeho je zeď, je tam zazděná traverza, betonový překlad, místo kde je ve zdi kámen a okolo cihly nebo něco podobného.

Příznaky jsou přesně, jak uvádíte. 2 dny prší a na stěnách jsou fleky, pak den větrám a fleky jsou na ústupu, jsou vždy na stejných místech, ani se nezvětšují, jen se pořád objevují. Zeď je silná cca 45 cm a jsou v ní jak cihly i kámen.