Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava dlažby

Zdravím,
mám dva dotazy:

1) Nevíte kde by se daly sehnat dlaždice (nebo co to je), jako tady na fotce?
2) Jak veliký bude problém, vyměnit některé dlaždice (zničené kusy) v takovéto dlažbě za jiné?

Díky!:beer:
MaSo

Dobrý den,na vyjmutí dlaždic doporučuji fričku a řezný kotouč na beton,proříznout do hloubky vždy spáry u poškozené dlaždice a pak poškozenou vyjmout,neopírat páčidlo o zdravou dlažbu,hrozí její odštípnutí,raději poškozenou na několika místech přeseknout,nebo též naříznout a vydobít.Neuvedl jste kde je dlažba umístěna,jestli na nějakém balkóně venku,tak při žezání pozor na možné poškození izolace.S hledáním dlažby to bude složitější,mám podobný problém na terase,budu měnit pět terasových dlaždic,potřebuju však starší,aby to ladilo oku.Ať se dílo vydaří.

Jo jo ... chtěl jsem to také napsat a tak jen potvrzuji, měněnou dlaždici ve spárách kolem dokola "ojet" flexkou a následně vyjmout/rozbít. Ten kabřinec má tl. 1,5 cm a dodával se v takových "8 úhelníkových rourách" a jejich rozbíjení na jednotlivé obkladové pásky se u mě potkávalo s dosti značnou zmetkovitostí. Ono to nejde ničím nahradit, .... a tak když jsem byl "donucen" dodělat obklad za barákem, tak jsem nakonec zakoupil klasickou dlažbu 5x20, protože už v 90-letech jsem kabřinec dokoupit k tomu co sem měl nedokázal/nesehnal. Dnes si manželka s těch "rour" staví terasy a na ně dává kytky... každý rok jinak .. i tohle je vlastně užitek.