Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přípojka na myčku (u dřezu)

Dobrý den, koupily jsme si myčku.
Potřebujeme jí přpojit na vodu ale vyskytl se problém......přípjka na vodu je strašně utěsněná a máme jenom Francouské kleště,mazadlo,kladivo,kombinačky ale prostě ať se snažíme sebevíc nejde to otevřít(ta přípojka)

Prosím poraďte.

ale to čim je to utěsněno je z kovu

Pokud na tom není páčka pro otevření, ale jenom takové čtvercové zakončení, tak až to vytočíte, máte k myčce ještě vodotrysk.
Při takovéhle vybavenosti a znalosti(nemůže každý vědět všechno) bych si na to někoho pozval.
Vyjde to levněji než následné malování a výměna koberců doma i u sousedů.

To čtvercové zakončení ukazuje na litinovou záslepku/zátku. Tato zátka má mírně kuželový závit ..... přínos je v tom, že se po napakování dá potrubí utěsnit i relativně krátkým zašroubováním zátky a necnost .... po uvolnění a postupném povolování (když je potrubí pod tlakem) stále drží,... drží, .... a pak vyletí, udělá díru do hlavy a v bytě jak píše čumil nezastavitelnou potopu.
Takže základ je ZASTAVIT vodu do bytu/domku/domu/sídliště a potom teprve laborovat (povolit jde všechno).Ale pokud nevíš přesně co děláš a že prvně musíš nahradit odšroubovanou zátku kohoutem/ventilem, který máš v potřebném rozměru připravený, tak si raději někoho pozvi. ..... jistě vztahuje se to především na případy, kdy zastavením vody omezuješ sousedy a pod. , ale myslím že i ve vlastním domku tě rodina nepochválí, když po zahájení demontáže s barákem bez vody začneš teprve shánět nějaký X_bach.

Milé dámy. Když se koupí myčka, bývá připojení zdarma nebo připojení zajišťuje firma, prodávající myčku. Nechte si to udělat od odborníků, jinak hrozí nechtěný, i když určitě krásný vodotrysk v kuchyni. S takovými nástroji to opravdu udělat nelze.