Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PIR čidlo

PIR čidlo - jak vlastně funguje ? Řetězec PIR, klávesnice, ústředna, baterie chápu - mám na chalupě - ale jak ten PIR bazmek vlastně "vidí" pohyb, je mi záhadou.....

zase bylo nejjednodužší se zeptat "vševědoucího" :-)

Zjednodušeně lze říci, že PIR detektory jsou schopny zachytit pohyb těles, která mají jinou teplotu, než teplotu okolí. Jejich funkce je založena na zachycení změn vyzařování v infračerveném pásmu kmitočtového spektra elektromagnetického vlnění.

pujsi1

PIR čidlo snímá teplo z teplokrevných živočichů /lidí, koček, psů apod../..vyrábí se čidla s různým stupněm snímání že neberou zvířata a pod...ty levné berou cokoli co se pohybuje ta dražší berou jen člověka....

Ty drahé jsou většinou duální. jsou doplněni o další snímací detektor (mikrovlna, nebo jiné) potom se vyhodnotí stav z obou a rozhodne o poplachu nebo ne. samozřejmě se dá nastavit jednotlivá citlivost a rychlost pulzů.