Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jak zapálit karmu

Ahoj,
Jak se zapaluje plynová karma (ohřívač vody)? Prý je tam nějaká pojistka, která se musí napřed sirkou nahřát (jak dlouho? jak vypadá? Musí být puštěná teplá voda z kohoutku?) a až pak chytne plamínek. Asi je to trivialita, ale já jsem odkojený elektřinou a uhlím.:-[ Na Netu jsem našel jenom rádobyvtipné návody, jak se co nejlíp popálit při zapalování karmy.

Dostupný HW:
- Mora PO13 (Prý už dost stará, ale nedávno prošla úspěšně revizí a snad prý byl při ní měněný hořák nebo něco takového. Zhasla při výměně plynoměru.)
- krabička zápalek

Děkuji.

(recyklováno z http://pc.poradna.net/question/view/281980-jak-zapa lit-karmu)

Koupit hojnost dalších zápalek, dokud jsou v krámech zásoby českých. Ta páka, co se s ní dělá velikost ohně by měla jít vytáhnout (nebo zastrčit - už si to přesně nepamatuju) a tím se pustí plyn do věčného plamínku, držet dokud se neohřeje bimetal.

Zastrčit tu páku a tím se vpustí plyn.
Páku stále držet zamáčknutou.
Zapálit zápalkou věčný plamínek.
Páku stále držet zamáčknutou.
Nechat ohřát.
Odhadem po 1-3 minutách pomalinku pouštět - opakuji pomalinku!
Pokud to zhasne, znovu opakovat a držet páku zamačknutou déle a ještě opatrněji a pomaleji páku pouštět.

Vše se děje v klidovém stavu. Karmou tedy neprotéká žádná voda a nedochází k ohřevu.

Snad to takhle laicky pomůže.
Chce to jen trpělivost a pár sirek.

edit:
Prakticky opakovaně vyzkoušeno na karmě Mora 5502.1002

Bezvadný popis. Jen bych měl malinkatou výtku. Jako první bod napsat: Připravit si sirky. Známej držel zuřivě páku a řval na ženu s dětma: "Tak krucinál, už jste našli ty sirky?". Když po půlhodině škrtnul, tak se probral až když byli hasiči dávno pryč.

Remco, tohle je ale kutilská poradna, nikoliv masochisticky sebedestrukční ... :-D

:i:
Souhlasím s Rce, sirky mít od počátku u ruky! Jen mistr šikula zvládne v jedné volné ruce škrtnout sirkou o krabičku zápalek kterou drží.
Nejlepší je zapálit si svíčku a od ní je možno v případě zhasnutí plamínku, jednou volnou rukou opakovaně zapalovat použitou sirku.
Machr to tedy zvládne s jednou sirkou a jednou svíčkou.

Takto prosím ušetřeme poctivě nasyslené zásoby českých bezpečnostních zápalek na horší časy, protože nově příchozí indické nebezpečnostní zápalky, budou vzhledem k zemi původu zařazeny do IV. pyro-třídy a budou k dispozici pouze majitelům patřičných střelmistr-oprávnění.
Budiž země lehká českým bezpečnostním zápalkám a plamínek v karmě věčný ...
;-)

jen pro info, dole jak vedou trubky tak je "magicky tlacitko" - kdyz pridrzis tlacitko plynu a pak zmacknes tohle tlacitko tak zjistit ze ty sirky co tady celou dobu resite vlastne vubec nepotrebujes :] ale spousta starsich karem to urcite mit nebude :)