Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak malovat na novou omítku?

Potřebuji poradit jakej postup zvolit při malovaní na novou omítku. Prý se musí tak měsíc počkat, pak napenetrovat a vymalovat. Nešlo by to nějak uspíšit? Co by nastalo za problém pokud by se čekalo pouze 14dní? A je vůbec penetrace nutná, nebo stačí rozředěná malířská barva? Potřebujem se už nastěhovat a nechce se nám pak znovu vše vyklízet apod. navíc ta penetrace je pěkny svinstvo a fleky nejdou moc dolů. Díky za odpovědi

moje zkusenosti a postupy :
14 dni vetsinou staci
penetrace doporucuji = sokrat (nemusi byt soudal, staci ta levnejsi varianta)+voda 1:10, nanaset valeckem (pro mne nejrychlejsi, nechat zaschnout a pak vymalovat min dve vrstvy

pokud mas omitku nekde vlhkou (nemusi byt okem patrne) udela ti nestojnomerne vysychani fleky, proto je doporucovano 30 dni

penetrace zabrani vysokemu vsakovani vody z malby do omitky (usetris malbu) a aktivaci vapna v omitce (vapno by ti vyzralo barvu, udelalo fleky)

nejsem profik, ale neco jsem uz vymaloval