Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tapetování-strukturové tapety

Na netu jsem našel různé návody ohledně práce se strukturovými tapetami.Jde mi hlavně o napojování tapet.Někde píší částečně překrýt,jinde zase těsně vedle sebe!Jak tedy? Před lety jsem použil volbu napojení těsně na sebe,ale nevím kde jsem udělal chybu? Tapety jsem natřel lepidlem,nechal 10min odstát+přeložení,nalepil, ale po vyschnutí se mezi spoji udělala asi 3-5mm mezera!

Mám stejné zkušenosti. Jednou se tapety nalepily bez překryvu a ani se nepohnuly, o rok později se lepily jiné tapety stejným způsobem a stáhly se o dva milimetry. Obě tapety byly přitom podle návodu určeny k nalepení natěsno vedle sebe, bez překryvu.
Jistou indikací může být fakt, že ty první, dobré tapety stály dvojnásobek toho, co stály ty druhé, které jsme pořídili v zavilé snaze ušetřit.:-/