Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co za fasadu na Ytong?

Ahoj vsichni! Resim prave fasadu na Ytong a kohokoliv se zeptam ma rozdilny nazor.Nechci barak zalepit polistirenovyma deskama a instalovani rostu a pak az na nej dat polistiren nebo fas.vatu se mi zda prilis drahe.Pry kdyz se udela fasada primo na zdivo bez zatepleni,do budoucna se pry muzou objevit spary! Samozrejme se mi jedna ocenu a jak fasadu vyresit nejlevnejc. Dukuju za vase nazory!

Myslim,ze polystyrenem se celkove stavba zadusi a mam strach aby mi napr.nezacali plesnivet rohy.Skusenosti nemam a opravdu na toto tema makazdy svuj nazor.Pred chvili sem si volal s technikem z Xelly a tohle zatepleni nedoporucuje. Doporuceny postup je pry lepidlo - perlinka a jeste jednou pretahnout lepidlem,potom primo nanest fasadu.Proste nevim!

Proč polystyrén? Nová stavba by měla být navržena tak, aby měla dostatečnou tepelnou izolaci sama o sobě. Neodfláklé zdění z ytongů spáry neudělá, ani když se naplácá fasáda rovnou na to. Pro dobrý pocit tam můžeš pod ní nalepit perlinku.

Mně, když dělali zateplení na starou stavbu (část cihly Kohn&syn - předválečné nevrtatelné a nesekatelné, přístavba plynosilikát), tak to nejdřív našpricovali a na to lepili polystyrén. Rošt se nedává.

Vyprdni se na polystyrén. Dej perlinku, naplácej na to omítku a těš se z dobře odvedeného díla. Jinak nemyslím, že by nějak extra vadilo, že ytong ztratí prodyšnost, IMHO Jez. moc prodyšné nejsou. Počkej až se tu objeví Špion, ten ti poradí nejlépe.

Mám domek z Ytongu bez zateplení. Je v něm velmi příjemné klima.
Izolace vyhovující, podkrovní domek 4+1 9x8, plyn vč. ohřevu TUV cca 12 tis. loňský rok.
Je nutná perlinka, jinak vlasové
prasklinky. Vhodné i uvnitř, pak sádrová omítka - vynikající. Ven nejlépe
Ytong omítka a silikonový nátěr.