Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umakartové jádro - předělání sádrokartonem

Zdravím,

uvažuji o předělání umakartového jádra, ale nechci do současného bytu výrazně investovat. Napadlo mě jedno kulinářské řešení: odbourat umakart a ponechat pouze jeho dřevěnou konkstrukci (rám) a na tento rám připevnit sádrokartonové desky (případně do rámu přidat ještě nějaké výztuhy). Netušíte někdo, jestli je vůbec něco takového možné? Neznám přesně skladbu jádra.. Díky

Já jsem jádro boural a měl jsem na to jenom kanady a kladivo :-p ale stejně si myslím, že se ti nepodaří jádro rozebrat tak, aby nedošlo k poškození rámu.

Takže jestli trváš na sádroši, tak vymlátit a udělat nový rám z hliníkových profilů. Ať je to pořádně a ušetříš si možné problémy do budoucna.

Jestli se ti to celé prodraží jen o těch pár profilů, tak to nebude nic hrozného, jsou docela levný...

Já bych místo "kulinářského" zvolil raději "kulantní" řešení. Požívat cizí termity je rizoto.;-)
Jinak bych se též přimlouval za zřízení nového rámu. Sádroš sám o sobě není žádná sláva, musí mít podklad trochu na úrovni.