Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po výměně těsnění v baterce "chcípá" tlak vody.

Ave. Uz su z toho na prasky. Po /viz titulek/ v deset let stare "klasicke (dvouventilove)" /koupelnove se sprchou/ baterce Myjava mi tato provadi nepochopitelnou vec - po otoceni hlavici (ventilem) mi voda za cca tri sekundy prestava tect, takze musim intenzitu (proud) opet zvysit. To se deje cca trikrat, nez si to "zapamatuje" tok, ktery pozaduju. Delaji to oba ventily (studena i tepla). Zkusil jsem i vratit stare (kapajici) tesneni, ale potratovitost setrvava :!:. Dost me to toci, neb oparena noha neni to prave orechove. Co se , ku*va, stalo? Vysvetli nekdo?

PS: rady typu "kup si pakovku" (kterou nechcu) neakceptuju.

loading...

Kup si celou kuželku. Je vyžvaněný spirálový závit, kterým se kuželka odtahuje ze sedla. Při výměně gumičky se to začlo viklat. Též zabrousit frézkou sedlo ventilu - prstem se přesvědč, jestli není sedlo prdlé nebo nemá vytlačené nerovnosti. Podívej se pod olivu, jestli nevypadla závlačka, když je to zrezavělé, je možné, že při výměně těsnění závlačka dožila a prdla. Kuželka se pak vrklá - poznáš že zatlačením či popotažením olivy se mění proud vody.

Kup si pákovku ti nebudu radit, nejlepší radou je: Nemejt se. Správněj chlap má trochu smrdět špínou, trochu kouřem a trochu rumem.

V bateriích někdy bývá sítko, perlátor nebo jak se ty vehementy jmenují. A to se občas zanese. Pokud se zavře ventil se kterým se delší dobu nehýbalo (to předpokládám, když se mění těsnění), tak se z potrubí uvolní sajrajt ve velkém. Koukni jestli tam nemáš něco podobného co potřebuje vyčistit.