Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepeče trouba

Při zapalování plynové trouby se chvíli podrží zamáčklý knoflík a pak se pustí a trouba hoří. U nás ale po vyskočení knoflíku trouba zhasne. Čím to je a stačím na opravu sám???M.

to sme meli taky. nekdy to fachalo normalne nekdy to zhasinalo. pomohlo jedine pockat se zamacknutym knoflikem deeeeeeeeeeeeeeeeeeelsi dobu.
mimochodem hooooooooodne starej sporak vod mory original do panelaku.

Plynová trouba má obdobnou havarijní pojistku jako třeba kotel nebo karma. Není tam akorát "věčný plamínek" a tak se musí chvíli držet zatlačený knoflík, než se termočlánek v pojistce nahřeje. Z uvedeného vyplývá, že tento termočlánek "odešel" a musí se vyměnit.Tohle sám neopravíš respektive asi neseženeš potřebný "bazmek" takže zavolat místní servis plynových spotřebičů.