Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokarton

Chci se zeptat někoho, kdo tomu rozumí, potřeboval bych udělat nad schody sádrokartonoví strop. Je 1m široký a 4m dlouhý můžu dát na boční stěny UW profil a do něj nastrkat po 0,5m CW profily a pak přímo sádrokarton???? Nebo se to dělá nějak jinak? Původní strop je asi 4m vysoký. :-[:-[

C-éčka se používají na stěny. Na podhledy použijte UD-éčka po obvodu, do nich raději po 33 cm CD profil. Osová vzdálenost CD profilů je ve vašem případě záměrně zkrácena z 50 jen na 33 cm z důvodu metrového rozponu. Běžně se totiž montážní rošt zavěšuje na nosný rošt s rozponem 70 - 80cm.. no a pak už jen SDK desky.