Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ytong a fasáda

Dobrý den,
stavíme dům z Itongu, máme hrubou stavbu, rozvody a omítky. Jelikož se již blíží zima, zajímalo by mě, zda je nutné udělat vnější fasádu ještě do zimy nebo zda to stačí udělat až na jaro (kvůli vlastnosti Itongu, který by neměl navlhout). Bojím se, aby nenavlhly i omítky, malba atd.
Děkuji
Jája

Na venkovní omítky nechvátejte. Viděl jsem pár staveb šitých horkou jehlou a na fasádách je přesně vidět skladbu cihel na probarvené omítce, ale netuším z čeho bude ta Vaše. Pokud Vám nebude vadit že více protopíte, s čímž se u novostavby musí počítat s důkladným větráním (voda=plísně), tak to nechte na jaro, alespoň vnitřek lépe vyschne. Když sem stavěl já tak bylo ideální nechat vnitřní omítky přes zimu vymrznout, nízká teplota = nízká vzdušná vlhkost = nejlepší vysychání, ale to už je skoro 20 let. Dneska se na všechno kvaltuje.