Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto skleněné dveře

Zdravím,

chtěl bych udělat skleněné dveře do celoskleněného terária, ale měly by na výšku asi dva metry a na šířku asi metr. Potřeboval bych poradit s materiálem, přemýšlel jsem, zdali existují nějaké panty, které se nemusejí vrtat a přidělávají se pomocí speciálního lepidla na sklo. Tloušťka skla bude min 9 mm, ale spíše 10 mm. Uvítám jakékoliv rady a nějaké odkazy. Děkuji

Chápu˜–li to dobře, má se jednat o klasické otvírání. Počítám–li dobře, bude jedno sklo (polovina dveří?) vážit cca 50kg. Neumím si představit technické provedení pantů, bočních skel a jejich vzájemné spojení. To se musí vylomit automaticky ať už budou panty lepeny či šroubovány. Jediná šance v takovémto případě jsou šoupačky, a to ještě uchycené v pojezdech, nejlépe s kolečky.

Nebylo by lepší pexi? Takové výkladní skříně amatérsky dělané bych se docela bál, když to prdne jde i o život. Co to sklo nechat zakalit, aby se to roztříštilo na kostičky a nezranilo? Tady dělají z toho kaleného skla i dveře. Mají tam i různá kování a panty. Ale jedině kalené sklo, je i pevnější a odolnější proti roztřískání nárazem.

2x1 metr, to nešetři, nech to udělat z toho kaleného skla. Náhoda je blbec, nikdy nevíš, co se může stát. Zakopneš, uklouzneš po produktu zvířete a spadneš do dveří, nebo jen nějaký předmět vyklouzne z ruky a střepy tě můžou moc zle pořezat, nedejbože i proříznout krkavici. Mám pocit, že dokonce dveře, schody atd. jsou zakázané dělat z jiného, než kaleného skla. Kdyby se něco stalo, pojišťovna ti pak nedá ani vindru.