Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem montáž palubek

Dobrý den,
může mi někdo poradit jaké se v současnosti používá uchycení palubek na podbití? Hřebíček do drážky je už prý archaismus, navíc se mi toto spojení připadá nedostatečně pevné. Zajímají mě i různá alternativní řešení, každopádně mě samozřejmě zajímá i cena za materiál, kvalita uchycení (vysoce namáhané větrem) a případně rychlost provádění.
Díky za každou dobrou radu.

(vysoce namáhané větrem)

Tam bych to, design nedesign jistil po pár kouscích zlatým vrutem pěkně doprostřed palubky.
A jestli jde o podbití přesahu střechy ze spodní strany trámu, aby tento nebyl vidět, tak tím vznikne moc hezká dutina pro vosy a sršně.

Existují plechové příchytky palubek, které se vkládají do drážek a poté se přibíjejí k podkladu. Je potřeba vybrat správný háček dle tloušťky palubky. Dokonce jsou s otvory na přibíjení umístěnými tak, že lze použít sponkovačka. Běžně tyto háčky mají v Baumaxech, Hornbaších atd...

Proč se vlastně dnes nepoužívá ta stará metoda kolářských hřebíků přes pero palubky? Nevím, co je na ní špatného. Kdysi ještě za komunistů jsem takhle opalubkoval na baráku oba štíty. A to jsem ještě sklepával obyčejným hřebíkům hlavičky na placato. Drží to dodnes, hlavičky nejsou vidět. Ty serepetičky jako jsou plíšky a různé blbinky na připevňování palubek mi teda přijdou dost fórový.... ale takových je dnes spousta věcí.