Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak připevnit zárubně dveří na panel

Ahoj,
"odborníci" nám připevnili zárubně k panelu tím způsobem, že na 5 míst nanesli trochu montážní pěny, s tím že se to tak dělá běžně.Samozřejmě po roce nic nedrží a zárubně se rozpadají.Rád bych se zeptal, jak to spravit - Mám zapěnit celý prostor mezi zárubní a panelem, nebo zas jenom několik bodů ? Je nějaká speciální pěna, která by se držela obložkové zárubně z dřevotřísky na panelu, nebo stačí jakákoliv (ta jimi použitá nedrží vůbec!)?Je v tom nějaká záludnost, nebo stačí jenom zapřít otvor mezi zárubněmi a nastříkat pěnu ?

Rád bych to opravil sám, na další reklamace nemám sílu...Je toho víc, co udělali blbě, nechci sem psát romány.Určitě to reklamovat nebudu.Vadí mi poškrábané dveře, škrábance na kování, zalomené šrouby ve dveřích...

Já vím, na reklamace je třeba mít mnohdy odvahu lva a taky se tak rvát. Ale když si každý řekne, že na reklamaci nemá sílu a bude si dodělávat to, co za svoje poctivě vydřené peníze někdo jinej odflánknul, tak budou lumpové jen bujet.

Pěnil bych PU pěnou Den Braven nízkoexpanzivní, všude vyplnit, ne jen body - to je blbost jen body, lumpové šetřili pěnu. Pěna musí držet, je to lepidlo jako hrom, lepí se s ní i okenní parapety a drží to jak helvédská víra.

Hlavně na reklamace je nutné mít spoustu času -1.den dovolené technik,pokud to uzná, tak 2.den oprava s nejistým výsledkem -myslím, že je to rychlejší opravit to sám.
Takže PU Den Braven nízkoexpanzní, a mám ten panel před použitím nějak namáčet ?
Je nutné nějak dávat nějaké vzpěry do zárubní, aby se to celé nepohlo, nebo nic takového nehrozí ?

Ještě bych vyšťoural něčím pokud možno co nejvíc té staré pěny. Namočit, močení je pro pěnu vždy zdravé, nafučenou pěnu možno mlžit (takovým ručním fff fff na kytky), rychleji se vytvrdí. Nízkoexpanzní pěna proto, aby nevyboulila futro a plně vyplnit všechno. Rozepřením se samozřejmě nic nezkazí, pro dobrý pocit a pro sichr rozepřít na dvou místech (ve třetinách) prknem. Při práci si pomáhat strašlivě sprostým klením na ty syčáky, co pěnou šetřili.

Jestli takhle odflákli blbé dveře, tak se děsím, co napáchali dál.

Vím, že se mi to může nelíbit, ale mě se tenhle přístup nelíbí! :-(
Takhle je riziko že ti fušérský šmejdi přijdou fušovat i ke mě. Je třeba je řádně vytrestat a dát jim to vyžrat! Máte to v záruce a tak když do toho hrábnete, tak tím padne.
Hloupý ten kdo po flinkovi za své zlaťáky opravuje a práci a čas tomu věnuje, když už jednou zaplatil.
U mě by neuspěli. Potahal bych je ...
:-D

Musím se připojit ke kolegům - neměli bychom takovým ... dávat šanci. Žádná dovolená, ať přijedou odpoledne, jestli se jim to nelíbí tak ať dají výraznou slevu (za kterou pořídíš opravu) nebo jim pohroz vymácháním v médiích. Ono je to totiž opravdu o tom že když jim to projde jednou, budou to zkoušet dál. Nemám rád zákazníky potížisty kteří hledají blechy a zkoušejí se mnou vytento ale tohle je naprosto evidentní příklad zmršené práce.

Já jsem reklamoval vydutou plovoucí podlahu u balkonu (bydlím v novostavbě ještě v záruce). Poprvé přišel chlápek (subdodavatelská firma), vytrhal lišty, zapíchnul tam jakousi vidličku, něco změřil, odešel a už jsme ho nikdy neviděli. Později jsem se dozvěděl, že prej s tím nic dělat nebudou, že je tam velká vlhkost. Tak jsem stavbyvedoucímu vysvětlil, že podlaháři byli šlendriáni a neudělali na konci dilatační spáru. Prej je sem znovu pošlou. Jenže nějak nešli. Tak jsem se nasral a podlahu si opravil za hodinu práce sám. A předevčírem přišli, po třech měsících od poslední urgence! Celkem jim to trvalo přes 8 měsíců. A chtěli to vidět, jak jsem to udělal, asi nevěřili, že by to dokázal opravit taky někdo jinej, než jen ti "odborníci".

Joooo nechce, ale ..... Ukrajinec udělá (většinou naprosto přesně) to, co se po něm chce a obvykle dělá na černo, nebo na smlouvu s Ukrajinskou mafií, a jako osoba si vyskakovat určitě nebude, ale u "firem" je oblíbenej .. pracuje, obvykle bez keců, a na rozdíl od českých "pracovníků" nemá za sebou odbory. Jen jsem chtěl říct, že ten problém nejsou Ukrajinci,Rusové, Slováci ale mentalita našeho "podnikatelského" prostředí.

Reklamovat a přinutit je to opravit. Neexistuje, aby to takhle odflákli.
Pokud nechcete reklamovat, tak firmu znectít do třetího kolene. Nestydět se za to, že se Vás snažili ojebat (není to ostuda Vaše, ale jejich)a všem známým a sousedům to ukázat - tohle se mi snažili prodat, takoví to jsou šmejdi.
Ale jestli je to v záruce (jako že po roce je) - reklamovat, reklamovat, reklamovat....