Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s výběrem kotle

Zdravím,potřeboval bych pomoc s výběrem nového plynového kotle do rodinného baráčku pro moje rodiče.Měl by nahradit současný kotel značky Alst,který je už nefunkční.Jednalo by se o plyn.kotel závěsný (24 kW),s odvodem do komína a bez ohřevu vody(není podmínkou).Cena okolo 25 tisíc Kč.Značky jsem trochu prolétl,pozeptal se u prodavačů a vybral jsem si tyto 3 koně:Buderus,Protherm a Viessmann(vše jsou 24 kW s odtahem do komína a závěsné).Zajímalo by mě,jak je to u těchto značek se spolehlivostí a hlavně s cenou náhradních dílů.A zároveň kterou z vybraných značek by jste mi doporučili.Předem dík za každou odpověď.;-)

Dobrý den, zatím tu čtu jen o plynových kotlích a jak to funguje s tuhým palivem. Máme Buderus s násypkou, dost drahý, ale asi špatného kotelníka-inženýra. Který si pořád mluví to svoje, ani nám neporadil /je mu totiž i špatně rozumnět/. Podle mě cítil jen ty peníze za kotel a práci, ale kvalita žádná. Může mi někdo odpovědět, kolik vlastně má být na kotli, protože když už jsme s ním nehnuli, tak manžel nasdtavil 55/70 a šlo to, i když dva poslední radiátory hřejí jen kdy chtějí, někdy jo, někdy ne. Včera jsme si ho pozvali na revizi a on to snížil na 46/70 a do rána je celý barák studený i roury. Co mám dělat, asi to dát k soudu, ale to mě moc nepomůže. Raději bych si přála odpověď na můj email, nestíhám vše sledovat, děkuji /kabatovaj@seznam.cz/. JK