Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nátěr venkovního soklu

Může mi někdo poradit, čím bych mohla natřít venkovní sokl hospodářské budovy? Nemyslím hotové namíchané barvy, které jsou příliš drahé, mám spíše na mysli náhradní levnější řešení. Povrch soklu tvoří klasická jemná omítka tažená na síťce, díky za odpověď
Změna předmětu, původně: nátěz venkovního soklu (Kurt)

jenže tím nedocílím žádný barevný odstín a já chci hnědou barvu, venkovní barvy na omítku jsou drahé, tak jsem myslela třeba nátěr balakrylem nebo syntetikou? Jenže co na to mráz? Nebo existuje barevný cement?

Jestli je to sokl venkovní, tak si troufnu návrat ke klasice, tedy pigmentem odstínované hašené vápno. Vápno omítku neuzavře, umožní soklu vydýchat vlhkost a ať je to jak chce, lepší materiál zatím nikdo nevymyslel. Tam syntetické barvy opravdu nepatří.