Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce prahu

jak zrekonstruovat prahy u dveří v paneláku? Jedná se o kovové prahy, které jsou součástí futer, je v nich většinou vedená elektřiny a na nich nalepená guma. díky

U truhláře nechat vyrobit klasický práh, ale s vyfrézovanou drážkou zespoda aby skryl ocelový prážek. Už jsem ty futra všechny vyházel před lety, tak nevím, jestli to není moc vysoké, aby se do klasického prahu schoval. Přinejhorším by musel být nový práh řekněme o 5 mm vyšší. Kdysi jsem někde takové prahy s drážkou zahlédl. Byly z plastu, ve dvou odstínech; světlý a tmavý, ale to už je také drahně let.

Tak tenhle problém právě řeším. V obchodě mluvili taky o tom plastovém, ten se už prý ale nevyrábí a nedodává.

Zatím mě napadly dvě varianty řešení.
1. olepit ty plechové hrůzy zaplpané lepidlem zbytkem desek z plovoucí podlahy
2. uříznout tu spodní plechovou část a nahradit klasickým bukovým prahem přišroubeným k tomu co zbyde pod ním - žádné kabely jsem tam neviděl, ty jsou snad vedené ve spáře kolem panelu?.

Co byste doporučili? Když to uříznu, nebude to mít vliv na funkci? Nevím jak ty futra drží na panelu, ale ten bukový práh by měl vcelku úspěšně nahradit ten původní plechový profil.

Tak jsem to konzultoval s člověkem, co s těma futrama už něco prováděl a vliv na funkci to bohužel má. Ony jsou totiž ty futra vsazený do díry v panelu a do stran je nic nevymezuje, takže kdybych ten prah uříz a nahradil dřevěným, futra by se mohly ještě o cca 2cm na každé straně roztáhnout, páč se o nic neopírají. A to by asi nebylo moc příjemný. Poradil mi nejdřív vylít betonem a pak řezat...

Já to řešil odříznutím spodní části futer - prahu, ale je to drbačka. Flexou se tam moc nedostaneš, něco musíš odvrtat a potom brusným kotoučkem na stopce el. vrtačkou opatrně zabrušovat. Další piplačka je přesně vyříznout tvar dřevěného, nejlépe bukového prahu tak, aby pokud možno lícoval s prolisy svislých částí futra. A protože jsem dříve kolem prahů táhl různé šňůry k televizi, reprákům atd. vyfrézoval jsem do prahu drážku a vše je schováno pod prahem.Potom práh pěkně natřít bezbarvým lakem, přilepit či přišroubovat a případně kolem futer zatmelit silikonem.
Na funkci to rozhodně vliv nemělo, nemá a mít nebude!