Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "neinvazivní" zvýšení nosnosti sádrokartonového podhledu pro 20kg digestoř

Zdravím,

řeším následující problém :>:
V rámci rekonstrukce kuchyně byl vybudován sádrokart. podhled. Na označeném místě by měla být usazena závěsná digestoř (s aktivním uhlím) o hmotnosti cca 20kg. Bohužel se zjistilo, že stávající konstrukce podhledu (usazen na kovových lištách) velice pravděpodobně tuto digestoř neunese - je konstruována na uchycení pomocí 3 lanek; hrozilo by jejich vytržení. Máte někdo nějaké řešení - ideálně bez rozbourání podhledu.
Napadá mě vícebodová instalace nějakého plechového mezikruži (s otvorem na krabici el. přívodu), aby se hmotnost rozložila na větší plochu.
Pokud je moje úvaha správná, jaký vnější průměr mezikruží by postačoval?

Díky!

[http://img365.imageshack.us/img365/2738/podhledvg3. jpg]

Hlavní strop je betonové jádro (panelák). Díky za tip, to by asi šlo, když by se to udělalo šikovně, aby vrták nepoškodil sádráč (asi by se v něm musela předvrtat o něco větší otvory).
Moc s tím zkušenost nemám, do betonovýho jádra jsem vrtal zatím jen parkrát v koupelně..

Vždyť ty díry by mohly být "půdorysně" spíše tedy stroporysně schované pod tou vlastně nad tou bednou a nemusely by se tak úplně dokonale opravit.
Hlavně si vzít vrtačku s pneu příklepem a dobře naměřit hloubku vrtu a na vrták si namotat proužek izolačky jako hloubkovou značku, abys neprorazil k sousedům nahoře.