Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavlažování zahrady

Dobrý den, poraďte se zavlažováním zahrady. Je možné zavlažovat ze sudu s připojením průsakových hadic? Jaké hadice ještě k takovému zavlažování existují? Jaký by měl být výškový rozdíl mezi sudem a hadicí?

Otec má pomocí hadice uděláno zalívání okurek (nechytají plíseň, když se nekropí přes listy). Hadica je pravidelně provrtaná a omotaná látkou a zakopaná asi 5cm pod povrch. Bohužel je těžké zajistit, aby průsak byl rovnoměrnej, protože na zálivku používá dešťovou vodu a v té je vždycky nějakej sajrajt, takže se dírky v hadici trochu ucpou a někde tím pádem teče víc vody, někde míň. Konec hadice je veden nad zem do velké nálevky, konec hadice je asi 50cm nad zemí, nálevka je vyšší. Ale na celou zahradu bych to nepoužíval.