Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Latex

Dobrý den, mám menší problém. 'Zdědil' jsem s novým bytem krásnou skříňku z mořeného a lakovaného dřeva. Bohužel ji nějaký nekulturní barbar přetřel latexem. :.( Kousek latexu šlo odloupnout, takže vím, co je pod ním. Jak se jednoduše a bez velkého násilí zbavit toho latexového nátěru?

Mam zkusenost s odstranenim nateru ze dreva roztokem louhu sodneho,Nater vlastne omyvam stetcem,vezme to vsak vsechny vrstvy.Je to nebezpecna ziravina a musi se pouzit ochranne prostredky-gum.rukavice,bryle.Koncentraci je treba vyzkouset,ocistene drevo oplachnout vodou.