Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Penetrace

Ahoj,dal jsem se do stavby nové koupelny a WC.Zdivo je z Ytongu. Je potřeba před nanesením lepidla a perlinky zdivo napenetrovat?? Pokud ano ,čím? Jaké lepidlo použít na perlinku??
Díky za rady.

Čímkoliv na bázi Sokratu.

No výborně! Dobrá rada nad zlato, ale tahle se může také pěkně prodražit!!

Pokud použiju penetraci tak vždy zásadně od stejného výrobce jako materiál, který přijde na ni. Někteří výrobci totiž používají chemii, která není vzjemně zcela kompatibilní a výsledkem jejich zkombinování je občas průser. Neříkám že je to pravidelné, nebo časté, ale stává se to.

Už jsem viděl úplně odloupanou nivelační stěrku, opadaný obklad, puchýře na fasádě. Někdy byla příčinou souhra okolností, někdy o bylo jasné. Např. nalepený obklad na obklad. Starý obklad se důkladně omyl, napenetroval a obložil. Poté si zákazník poručil pokračovat ještě kousek ale bez penetrace, neb už nezbyla. Kde bylo penetrováno, kupodivu opadalo všechno, co jsme dodělávali bez penetrace, drželo jako přišité.