Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za brouky?

Dobrý den,

chtěl jsem vás požádat o radu. V příloze naleznete fota brouků, kteří se nám vyskytli na chalupě ve špajzu a také jsem nalezl v krytu stropního svítidla. Nevím , o jaký se jedná hmyz a co způsobuje, čím se živí a jak je pro nás nebezpečný. Prosím o krátké info, tak abych podnikl kroky k jejich vyhubení.

Děkuji Tomáš
[http://img139.imageshack.us/img139/6237/b1bt0.th.jp g] [b2fo1.th.jpg]
[mod]Z došlé pošty vložil: (Rce)[/mod]

Dobrý den,špatně se to určuje,vyfoťte jednoho brouka na makro režim zespodu i z vrchu,chce to ostrý snímek,zde i podobní jsou,ale určit s přesností je problém: atlas.htm ,zkuste foto vložit k teraristům,ti hodně znají,krmí své miláčky hmyzem a podobnými příšerkami.:beer:

podle mě je to Bruchus - Zrnokaz. Působí na něho jakýkoliv insekticid např: biolit. Živí se suchými plody např:fazole, hrách, oříšky, ale i moukou apod. Zásoby prohlédnout, ty s brouky vyhodit, zbytek bych možná lupl tak na 2 hoďky do mražáku, aby ten mráz vyhubil možná vajíčka těchto neřádů. Snad to pomohlo ;-)