Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Půdní vestavba

Zdravíčko, začíná to vypadat, že za měsíc dostaneme klíče od domu, který musíme rozšířit o podkroví. Celkem máme jasno co se střechou - zhodit a novou, ale řešíme podlahy a příčky. Půda je čistá, vyklizená. Patro je vyzděné do cca 1,80 se třemi okny, pak už začínají krovy. Podlaha na půdě jsou cihly půdovky. Ve stropech údajně trámy ... otázkou v jakém stavu. Stavba je jinak cihla pálená. Jaký postup zvolit v případě podlahy a jaké použít příčky, aby nevznikl statický problém. Uvažujeme příčky z ITONGU. Jaký základ by měla příčka mít, abych se vyhnul praskání, jak je to tu v jedné diskuzi? Předem díky za radu.

Tohle je moc pěkné téma. Neměl jsem teď příliš času na odpověď ačkoli se chystám.. i tak se k tomu dostanu bohužel až po víkendu. Jen se pro upřesnění zeptám, jakou výměru bude mít půdní vestavba. Jde o rodinný domek, nebo větší dům? Pochopitelně to nemá vliv na technické provedení, spíš jen jakym stylem by pak měly práce probíhat.