Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Š Favorit: zatuhlý pístek

Ahojte,

mám Favouše '92 a evidentně mi zatuhl pístek na LP kole. Při jízdě po rovině auto mírně táhne doleva, a po delší jízdě trošku zasmrádnou destičky. Problém se vyskytuje jen občas, ne pravidelně. Odhaduji to na zatuhlý brzdič.

Můžete někdo, prosím, poradit, jak pístek rozhýbat? Jde to i bez rozebrání (abych nemusel odvzdušňovat)?

Díky.

Bez rozebrání to pořádně těžko uděláš, musíš pak vyměnít i tesnící O kroužek na pístku, ozdušnění vřele doporučuji!!!
AHOJ
JO jinak rozebrat vyndat pístek očistt , nejlepší je ta hrubá strana houbičky na nádobí pak to očistit WD40 kak to umít tech. benzínem, pokud jsou ale na pístku rýhy tak se musí vyměnit!!!

To je pitomost. Pístky u fáva jsou tvrdě chromované a není je třeba čistit, resp. nemá to smysl. Pokud se zadírá je třeba jej vyměnit (je už zničená chromová vrstva a rozvinula se následná koroze) pochopitelně včetně všech souvisejících dílů. Stojí to proti jiným typům pakatel (cca do 200, kč bez práce) a není to nic složitého zvládne to i každý levák. Dělal jsem to asi před 2 měsíci. Odvzdušnění se nedá jen doporučovat, to je nezbytná nutnost funkce brzd.

Tak to je pěkná blbost, vždycky je potřeba píst očistit, ale kolega mm to ví nejlépe, před 2 měsícema to dělal...:-?.
Jak jsem psal,m pokud jsou vněm rýhy tak vyhodit a koupit nový.
[mod]Dodržuj prosím jednu přezdívku (Rce)[/mod]

Nevím jak je to u Fáva, ale když jsem měl Žigula, tak korodovalo pouzdro toho pístku a zatuhlo to tím pouzdrem, chromový píst obvykle ne. Ono se nedá říci korodovalo, pouzdro bylo z hliníku, ten nekoroduje a prostě nabubřelo a píst se pak nehnul. Obvykle stačilo to vybrousit jemným šmirglem.