Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr kola

Ahoj, mám prosbu. Chci koupit manželce crosové nebo trekingové kolo, s dámským rámem. V naší (obci) je asi 10 prodejců, takže je z čeho vybírat. Nemůžeme se ale dohodnout na velikosti rámu a kol. Na netu je mraky odkazů na výběr, ale nic konkrétně - vztah výška osoby - velikost rámu. Vím že je to subjektivní, ženě se líbí menší, mě připadá, že sedí na koloběžce. Děkuji za radu.

Mám pro vás tip - poptat dvojkolo vyrobené na míru. Pro manželský pár výborná věc. S výrobcem domluvit druhé sezení otočené.
Manželka řídící a šlapající v předu a vy zády k ní, vegetící, odpočívající a kochající se krajinou ... krásná představa ...
;-)

No nevim, jak si predstavujes crossove a trekkingove kolo, nekdy tim lidi rozumej to sami, nekdy myslej, ze trekkingove kolo je kolo mestske, ale podle me je trekkingove kolo to same jako crossove, jen je plne vybaveno - blatniky, odrazky, svetla, ...

Kola u kola :-D jsou 28" - crossova, mestska, silnicni a 26" - horska.

Ramy - zalezi na postave, bohuzel nepises, kolik manzelka meri a ani jak je na tom z vahou. :-D;-)

U hodne tezkych lidi (nad 100 kg) je lepsi jit do horskeho kola, ono proste vydrzi vic, sice se ty lidi vic nadrou, ale oni to potrebujou.:-D

U damskych ramu neni takovy vyber velikosti a mnohe damy (sportovneji zalozene) radeji preferuji pansky ram.

To jsi take nezminil, jaky ram chces.

Moje srdecni zalezitost je znacka Superior.

Takove obyc. pro obcasnou rekreacni jizdu s dobrym pomerem cena/ vykon:
http://www.superior.cz/cz/kolekce-2008/cross/bike.h tml?id=133&image=20133

Dostupne v damskem i panskem provedeni.

V damskem provedeni pouze 18" rám.

To znamena nad cca. 180 cm a pod cca. 150 cm naprosto nevhodne.

Kazdopadne, pokud je moznost, neni nad to, kolo nejprve vyzkouset a az pak koupit. Chapu, ze to neni vsude mozne, ale u nas v Praglu tuhle moznost kazdy lepsi obchodnik nabizi.

Každý správný bikeshop by měl nabídnout možnost se projet na kole, hlavně kvůli tomu, aby dotyčný zjistil, jak velké kolo vlastně potřebuje.

Co se týká mojí srdeční záležitosti, tak já zase mám rád Meridu. Superiora jsem taky měl, ale Merida byl můj sen... nedávno jsem si ho splnil.

Nóó, já dokud jsem na kolo nevlezl, tak jsem myslel, že jezdí na nějakej motor. A cože za pohonný hmoty? Prej můžu zkusit vepřo knedlo. Ptám se, jak se to startuje, voni že noha nahoru, dolů a dokola. Teprva po sto metrech jsem věděl, že do bajkšopu už nevlezu. Lidi, vono je kolo na lidskej pohon, nekupujte to! :)).