Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Malta

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak namíchat správnou maltu - na zdění a pak na nahazování (omítku). Potřebuji znát +- přesné poměry cementu, písku a vápna. Děkuji všem za odpovědi. Somal.

Toto je teorie dle wikipedie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Malta_(stavebnictv%C3% AD)
Praxe co znám já: musí se namíchat tak aby držela na zdi ale tak akorát, s vápnem to zbytečně nepřehánět, potom omítka praská. Namíchat první míchačku a doladit podle potřeby. Záleží na použitém písku, švagr od Plzně používá nějaký jejich místní písek-ten stačí smíchat jenom s vodou a dá se nahazovat. Cement tam samozřejmě přidává taky, co se cementu týká záleží jak má být omítka tvrdá. Příliš mnoho cementu může zajistit to že se nedá do zdi zatlouct ani hřebíček. Pokud chceš mít jistotu, kup si hotovou maltu v pytli.

Dobrá rada se může připojit kdykoliv. Věčně se tu přece upozorňuje "nejdřív zkus hledat". Takže bych v tom neviděl žádný problém. A tím oživením se zdejší Mistři můžou vyjádřit i k dotazu, kterého si kdysi nevšimli nebo tu ještě nebyli > a tím zas pomůžou tomu, kdo to bude teprve potřebovat :-)