Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrádá vodovodní trubky

Tenkrát jsme to zkoušeli v laborce v peci, 100°C v pohodě vydržely, trošku změkly, ale plně funkční. Větší teplotu ve vodě neuděláš. Bohužel, fotky sestaveného topení asi už nebudou, tady to je před třemi lety vyhozené na hromadě, při předělávce do mědi. Původně to mělo být provizórium na jednu zimu - hadicema se v celém domku udělalo topení za víkend, vydrželo to v pohodě 25 let. Hlavní stoupačka byla roura, aby při tenkrát častému výpadku šťávy, fungovolo topení i na samotíž, ale nebyla nutná. Z ní už vše půlcoulovými hadicemi. Paráda. Však to podle mého vzoru udělalo obdobně i více lidí.

//Edit: Ano, rozebíratelné. Vzpomínám, že jsem u jednoho radiátoru potřeboval vymněnit zarezlý ventil. Normálně by se musel systém vypustit. Přívodní a odvodní hadici jsem zalomil a svázal špagátem. S kýblem pod ventilem jsem odšrouboval konec hadice (koncovku, co se dává na kohout, přímo pasuje), vytekly tak 2 litry do předem připraveného kýble, hasákem se vytočil ventil, dal nový a hadice připojila, uvolnily špagáty a odvzdušnilo se. Celková doba opravy cca dvacet minut.

//Edit2: Ještě jsem nalezl detail vyhozeného hadicového systému. Jsou vidět hadicové koncovky, které pasují přímo na ventily a k trubkám byly připojeny obyčejným tříčtvrtě coulovým dvojniplem (vsuvkou), který jsem pro těsnost zabrousil na brusce - pak přiložené těsnění k hadicové koncovce dobře těsní. Za ta léta nebyla jediná potopa, že by někde něco teklo.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny