Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlahové vytápění+strešní okna

Dobrý den mám vybraný projekt kde chci mít v potkroví podlahové vytápění a zároveň tam bude deset strešních oken.Když jsem se bavil s topenářem tvrdil mi že pod každým střešním oknem musí být ještě přidaný radiátor jinak se okna budou rosit.Má někdo podobnou zkušenost?Díky

Na obrázku je hlavní důvod, proč lidi nadávají na střešní okna a přitom si za to můžou buď sami, nebo pitomec řemeslník. Proč to říkám? Protože už na průmyslovce nám profesor ing.arch. říkával že

...češi jsou národ kutilů. Kdo má v prdeli díru a cihlu z okna vlaku viděl, ten rozumí stavařině. To máte stejný jako s fotbalem...

Svatá pravda a já po 25 letech stavařský praxe ještě dodám, že nějaké školení, nebo alespoň přečtení montážního návodu považujeme za osobní selhání. Pak se dopoštíme opravdových zvěrstev a prznění řemesla, z čehož samosebou plyne jeden průser za druhým. A kdo za to může? Přece ty okna stojí za hovno, páč já jsem machr a všemu rozumím nejlépe.

Takže na levém obrázku je správné provedení horního vodorovně a spodního ostění svisle. Pak se proudění vzduchu bez problému dostane po celé ploše okna. Naopak na pravém obrazku je jasně patrné, že při ostěním kolmém k rovině okna a střechy vznikají kapsy bez proudění vzduchu, a to je přesně místo, kde bude vodní pára kondenzovat. A klidně může být přímo pod oknem třeba deset radiátorů.

[osteni.png]