Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokládka přímo na šablony eternitu

Dobrý den,
je možné nahradit původní střešní krytinu z eternitu šindelí, a to tak, že se šindel položí přímo na původní eternit? Můžete mi doporučit konkrétní krytinu pro tento způsob pokládky? Sklon střechy je skoro 80° viz obrázek: 11.JPG
Musí se šablony před pokládkou očistit a čím?
Děkuji
Starý Fr.

Na eternit se to ztuha bude chytat, a zbavit se eternitu navíc taky není taková sranda - jedná se totiž o nebezpečný odpad... Nejjednodušší by bylo zadat práci firmě, a ve smlouvě ošetřit, aby se postarali i o likvidaci eternitu, což si ovšem firma nechá dobře zaplatit. A nebo se postarat na vlastní náklady, jenomže ne každá skládka odpadu má certifikaci, a navíc je třeba se postarat i o to, aby eternit neprášil ani při ukládání do skládky ( jinak se může stát, že ho na skládce odmítnou převzít - mají na to ze zákona právo...). Prostě super materiál...
K.

Tak jim to vozit po kouskách. Kdysi dávno, ještě coby zaměstnanec jsem se nějak pomátl a dělal úklid pracoviště. Hromadu již nepotřebných tisků jsem vložil do výše dvou metrů na koš, aby to uklízečka vyhodila, jak činila s obsahem koše. Ráno byla halda netknutá, s cedulí "Takovou hromadu si odneste do kotelny sám, nebudu se s tím tahat". Tak jsem štos dal na okno. Každý den pak dostala do koše malou dávku a do dvou týdnů to vynosila bez keců :-D.

No jo:)), ale já se jen tak oblbnout nedám;-), protože eternit je nebezpečný odpad, se kterým je víc starostí, než s kdejakým jiným, a tak, než bych si komplikoval život, jsem si nechal upravit provozní řád, a zřeknul jsem se manipulace s eternitem ve prospěch kolegy ze skládky ( tu naše firma taky provozuje), ať si užije ...:-D
K.

jak praví cs.wikipedia.org:

Nebezpečnost azbestu pro lidský organizmus tkví v malých rozměrech jeho vláknitých struktur. Ty jsou schopny se dostat do vzduchu a odtud do plic. V plicích se azbest zabodává do plicních komůrek a postupem času okolo nich může vzniknout rakovinné bujení. Jedná se tedy o silně karcinogenní látku. Dalšími riziky je fibróza a mesotheliom[1]. Používání azbestu je proto v mnoha zemích zakázáno a v současnosti se pracuje na odstranění azbestu z okolí lidských sídel. Tyto akce jsou ale někdy zdrojem polemiky, protože některé technologie odstraňování azbestu mohou způsobovat větší uvolnění azbestu do prostředí než jeho ponechání na místě

Houby je jedovatej jenom výmisl z bruselu.znám lidi na chatě co s vodou ze střechy zalévají zeleninu a žijou be rakoviny a jejich miliony.rakovinu sem tam dostaly dělníci při řezání a vyrábění šablon ale ani tam se nedokázalo spojení s azbestem.jenom kecy .každopádně já jí mám na střeše a nezbavím se jí.je jí 60let a je v super kondici.sudy s vodou plné ,rozvody elektriky ve vnitřku chaty položené na azbestových plátkách ,a zástěna za kamnama taky z azbestu.žily tu lidé dožily se vysokého věku a ted tady s azbestem žiju taky.

Starý eternit musí bezpodmínečně dolů. Jednak by praticky znemožnil bezproblémovou montáž šindele a také vůbec nemusí být položen na plném pobití střechy, ale spíše jen na laťování, což je zrovna u téhle mancardové střechy hodně pravděpodobné.

Dobrý den,myslete,že původní eternit může již špatně držet,urezlé hřebíky,přerezlé příchytky a nebo pod krytinou vyhnilá místa v prknech.Na toto položit krytinu je hazard s pomyšlením vyhozených peněz až příjde vítr,který to sundá potom vše najednou,když z toho slepějí jeden kus.A cena té krytiny je nepřiměřená,záruka mizerná.Vždyť je to pískovaná ipa se vzorečkem.Za ty peníze pohodlně zakryjete střechu krytinou novou , pálené tašky,nebo něco jiného,neznám sílu Vaší vazby,tak nevím co doporučit.Protože počítejte,že ty ceny co tam mají jsou pouze orientační,na pár místech si vymyslejí více práce a taxa pojede nahoru v desetitisících.

Je to ještě horší - technologie je jasná - otryskat tlakovou vodou, možná vyspravit, napenetrovat a pozor!!! - navařit za tepla - na 20,30 a více let starou střechu tzn. eternit, který hezky střílí, když se zahřeje, pod ním stejně stará asfaltová lepenka a hlavně - hezky vyschlá, nebo spíš přeschlá prkna. Výsledek je nasnadě, vím o dvou případech, kdy to celé blaflo a shořelo (Jižní Čechy), jedny majitele zastupuje moje známá a jde to k soudu, neboť se firma nechce vyrovnat. Moc mi to lákalo, ale asi týden před tím, než jsem je kontaktoval, jsem jí naštěstí potkal. Takže bude to zdánlivě dražší, eternit dolů atd. a nový asf.šindel, ale ve skutečnosti levnější, neboť mi dům nevyhoří. Nikoho neodrazuji, pouze nechávám k úvaze.