Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aké mate skusenosti s ultrazvukovymi zvlhčovačmi vzduchu

Chcel by som sa podeliť so skusenosťami s ultrazvukovými zvlhčovačmi vzduchu.Vlastním značky
UFESA HF6450, digitalny s ionizátorom a filtrom na vodu. Ak som ho používal na vodu z vodovodu, po jednom dni používania mal som zaprašeny nabytok bielym praskom, ako mukou.
Aj po použití demineralizovanej destilovanej vody bola na nábytku,ale už menšia vrstva prachu. Ako tomu zabrániť. Kúpil som ho za drahé koruny,ale pre prach ho nepoužívam. Dá sa prášeniu zabrániť?

Ultrazvukový zvlhčovač funguje na následujícím principu:

Je tam piezoreproduktorek ve vodě, který, když hvízdá na ultrazvukové prekvenci čeří hladinu vody a vytváří se malé kapičky vznášející se ve vzduchu. Ty na sebe následně mohou nabalovat prach ve vzduchu a ten se usadí společně s vodou na nábytku. Ten bílý povlak mohou být minerály z té pitné vody. Destilka na sebe zřejmě nabaluje prach.

Prepáč, ja mam elektrotechnické vzdelanie, funkciu viem, ale potreboval by som či niekto nerobil nejakú úpravu,aby to nerobilo prach, ako napr.nejakú elektródu atď.Pri používaní
obyčajného zvlhčovača systému "ventilatorček" nieje prach, ale je dosť hlučný.