Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení stropu

Dobrý den,renovujeme starý RD,letos jsme udělali střechu, díky stáří RD jsme museli udělat i půdní stropy, můžete nám prosím poradit, jak nejlépe stropy izolovat s nejnižšími náklady, přemýšlíme nad tepelně izolační vatou, vzhledem k tomu, že chceme použít jako podhled sádrokarton nebo palubky, nejsme si jisti jakou tloušťku izolace použít, aby se nám v zimě neztrácelo teplo skr stropy
Předem děkuji :-)

Začnu odzadu. Jako mimimální tloušťku do stropů bych uvažoval 20-22 cm. To jako minimum.
A teď jakýmateriál. Určitě je minerální vlna vhodnější než polystyren. Lépe se s ní totiž vyplňují věškerá zákoutí, dutiny atd... Samotnou pokládku je lépe provést ve dvou vrstvách tak, aby se spáry překrývaly. Pak by se dalo uvažovat o izolačním materiálu Climatizer plus. Ten bych řadil výš jak vlnu, ale bohužel, nelze jej aplikovat vlastními silami. Aplikaci provádí výhradně dodavatelská firma. No a jako poslední alternativa je pochopitelně i polystyrrenová drť. V tom případě ale navrstvit 25 cm a více.

Říkali nám na přednášce, že Climatizer nechutná myšim a dá se nastříkat jako konečná úprava povrchu v různejch barvách a strukturách povrchu. Na strop se dává max 60mm.

A počítali sme si ve škole jen tak hodně přibližně, jestli se vyplatí víc polystyren nebo Climatizer. Climatizer vyšel jako o něco málo levnější, ale to netvrdim s absolutní jistotou..