Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Čím srovnat venkovní podlahu?

Potřebuji srovnat podlahu na terase a na ní posléze položit dlažbu. Doporučte co by na srovnání bylo vhodné, tloušťka od 5mm do 30mm. Plocha cca. 8 čtverečných metrů. Je tam pouze hrubě rozhrábnutý beton. Bojím se, že když to vyliji pouze betonem, tak to může praskat a na armaturu není místo. Navíc jde o venkovní podlahu, která bude vystavena i mrazu.

Dobrý den,když je to takto malá plocha doporučuji flexibilní lepidlo na dlažby,nejdříve nanést menší vrstvu a srovnat,nechat zaschnout,nanést další vrstvu a potom lepit dlažbu,předtím doporučuji starý beton důkladně vyčistit a napenetrovat.Nemusíte mít obavy z velké vrstvy lepidla,rekonstruoval jsem starý dům a mám odzkoušeno.Flexibilkou jsem púřed lety přilepil i žulový pomník k základní desce,neboť se to rozpadlo,je tam tenká vrstva lepidla a drží to kolik let i přes mrazy.

Vyrovnat 30 mm samotným lepidlem už je dost. Neříkám že to nejde, ale nemělo by se to dělat. Na vyrovnání takového rozdílu se vyrábí speciální samonivelační stěrky, ale je to poměrně drahá záležitost. Mohu poradit jiné a levnější řešení, ale je to rovněž značně nestandardní, zrovna jako vyrovnávání samotným lepidlem. Kdyby se to dověděli výrobci použitých směsí, asi by je trefilo a určitě by nedali záruku. Používám to ale s úspěchem již slušnou řádku let. V podstaě se jedná o prosté přidání flexibilního lepidla do suché betonové směsi. Na pytel betonu dávám cca lopatu lepidla a míchám vrtačkou v soudku do lehce tekoucí, pastovité konzistence. Vtip je v tom, že samotný zavlhlý beton se špatně vytahuje do vytracena a přiliš ředěný zase pouští na povrch moc vody. Použitím přísady lepidla získá jakousi plasticitu a chová se velmi podobně, jako samonivelační stěrka. Výborně se rozlévá do nuly a ani vrstva 5 cm není problém. Jen se musí opatrněji rovnat nejlépe hliníkovou latí. Ale jak jsem upozornil na začátku, všichni výrobci nedoporučují ne-li zakazují míchaní vlastních směsí s produkty jiných výrobců. Proto je takovéto použití, jakkoli proveřené, na vlastní nebezpečí. Pochopitelně se nesmí podcenit příprava podkladu. Musí se zamést a napenetrovat, nebo nouzově alespoň pořádně vykropit

Tak odzkoušeno. Nejdřív beton na sucho 3 lopaty písku na potěr a 1 lopata cementu, po promíchání na sucho přidáno flexibilní lepidlo C2T S1. Dolita voda a podlaha navýšena o 20 až 30mm, srovnáno hliníkovou latí. Jedinou nevýhodou bylo dlouhé schnutí cca 3 dny. Použito na problematický povrch - na betonu nalitý asfalt. Na asfaltu adhezní můstek, na tom lepidlo s perlinkou a na tom uvedená směs. Chodíme po tom, ani to nepráší jako beton. Takže dobrý, nic nepraská a nedrolí se. Budeme lepit dlažbu zhora uvedeným lepidlem (Flexcleber C2T S1).

Dobry den,mohl by jste mi napsat presny postup.jestli betonovy poter jemny v pytlich a flexibilni lepidlo 1 lopata na pytel a jen voda.tady nekdo pise ze tam pridava jeste pisek tak ted nevim jak to je.a jaky poter je na to dobrej znacku pytle.michate to najednou v michacce nebo postupne.dekuji moc za odpoved.

Zdravím všechny poradce i tazatele..Mám stejný problém s vyrovnáním staré betonové podlahy v bytě (16m2) .¨..Potřebujeme podlahu dorovnat jen o 2cm -3cm...a taky nám bylo doporučeno stavbyvedoucím namíchat beton.potěr s lepidlem....Jak to radíte vy....Jsem ráda,že jsem našla tuto diskuzi a máte tento postup ověřen...Tak snad to bude ok...Na jiné diskuzi mě za to málem ukamenovali...ale tam to bylo myslím víc o EGU než o pomoci..Tak děkuji:)
ps: prosím ještě o radu,čím,kolikrát a v jakých poměrech předtím penetrovat starý betonový podklad...?

Ale joo, venkovní samonivelační sěrky pochopitelně existují. Např. BOTACEM® M 51 a dokonce vyrovná i požadovaných 30 mm. Jenom je naprostý mýtus, blud, nesmyls, no zkrátka kravina myslet si, že se to vyleje a ono se to samo nějak srovná. Sama to neumí ani ta nejdokonalenší stěrka a bez lidské pomoci za požití správných nástrojů bývá výsledek obyčejně kontraprodiktivní, neb kde původně byly hory doly, tam taky zůstanou. A hlavně prosím pozor na dodržení správného množství vody. Jak je napsáno na pytli 4,5 litru na pytel, tak tam dejte 4,5 litru a ani deci navic!! I když se to bude zdát husté.

No jak to děláme my:
Na čistou (zametenou, vysátou) podlahu nalejeme naředěný Duvilax (l58.htm)
Namícháme samonivelačku (přesně podle poměru)- jinak se ti může stát, že budeš kopírovat terén.
Vylejeme na podlahu a jemně hřebínkem rozetřeme.
Pak máme válec na násadě s hroty (to slouží k propichování a likvidaci bublin)- to potřebovat asik nebudeš.
Nivelačka při tvrdnutí může i "nabíhat"- nezapomeň hodně kropit - nesmí se to spálit, jinak ti to popraská.
----
Ten špiónův nápad vypadá taky dobře (přeci jen samonivelačka je drahá jako prase) , jestli se rozhodneš pro vylití betonem, opět bych použil Duvilax a do betonu dal místo armatury(pokud hrozí praskání, to bych ale neviděl tak urgentní) Fibrin, ten teda nevím jestli seženeš pytlík a stejně na to půjde dlažba. A potom kropit, kropit, kropit.
----
Snížit vrstvu můžeš také, pokud nejvyšší hory zbrousíš. Jestli není podlaha spádovaná, vylej na ní přiměřeně vody a "koukající" hrboly zbruš. Jinak použij rovnou lať.

Jardysi prosím Vás..můžete mi popradit...vypadá to,že se vyznáte a jste si v tom jistý....Potřebujeme dorovnat podlahu v bytě(16m2) ale jen o cca 2cm-3cm... také nám poradili smíchat flexi.lepidlo(Unilep) s jemným pískovocementovým potěrem v poměru 1:3 ... Prosím Vás chtěla jsem se zeptat,neznáte někoho kdo tuto metodu provádí v okolí Přerova?..a taky jaká je cenová relace za práci a materiál..v případě místnosti 16m2 a dorovnání o ty max.3cm.....Ptám se aby mě nenatáhli,protože se v tom nevyznám a už jsem touto nevadomostí prodělala strašné peníze bohužel:( děkuji.