Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změť kabelů od TV a PC - uložení

Zdarec,
jak doma řešíte haldy kabelů za PC a za TV?
Mám skleněnej TV stolek, na něm bednu, AV reciver, HTPC a dva repráky a všechno je to popropojovaný hromadou káblů a manželka šílí z toho, kolik prachu ty káble přitahujou a pak to vytře mopem a občas nějakej kabel vytáhne ven.
Jak takový chuchvalce nějak uklidit? Napadá mě třeba nějaká krabice na zeď za TV, kam bych to nacpal a z toho by lezly jen nutně dlouhý vývody. Napadlo mě třeba kabely od repráků strčit do elektrikářských lišt, aby nebyly tak vidět.

Díky za nápady

Já mám doma v kanclu pracovní stoly (homemade) kolem tří stěn a káble naházené za tím, nejsou vidět. Ve stolech (na prac. deskách) mám vyřezané "propustě", mnohozásuvky mám přidělané nahoře pod stoly (nijak nepřekáží, kabeláž je stejně za zadníma deskama).

Spíš mě trápí, že jsem s 12 zásuvkama silně podstřelil; občas potřebuju o dost víc. A to ještě mám pár věcí spojeno do dvou úpéesek... :-|

Ty mnohozásuvky mám taky, u PC takovou tu vypínací, mám v plánu to uchytit na stěnu. Jak máš ty zásuvky uchycený? V práci jsem viděl takovej plastovej profil do tvaru U, kterej se uchytí k něčemu (stěna, sloupek) a ty zásuvky se do toho nasunou. Dá se to běžně koupit?

Mozes ich dat nejak dokopy, vyzera to potom trochu uhladnejsie. Napr. lepiacou paskou (ale to po case moze trochu pustat lepidlo) lepsie su tie stahovacie umelohmotne "pasiky" neviem jak sa tomu nadava. Maju urcite v mnohych obchodoch balene po stovkach ks :-) napr. http://www.conrad.cz/stahovaci-pasky-delka-98-mm-sa da-100-ks-transparentni+dp55101/ Po upevneni ten trciaci koniec mozes odcviknut.

Ak tu pasku potom chces odstranit tak jedine stikacimi kliestami (stikat len ten pasik, nie cely kabel :)