Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rucna kosacka na travu

Mam taku tu obojrucnu kosacku na travu, dlha tyc, popruhy, na hornom konci motor, nejaky asi jednovalec dvojtakt, skoro ziadneho objemu, na druhom konci maly bubon so silikonovym lankom.
1. nastartujem, volnobeh OK, akonahle chcem kosit, pridam otacky, na pol sekundy sa zdvihnu, potom rychlo padnu dole az to skape.
2. ako nastavit odvijanie toho silonoveho lanka z toho bubna automaticky, rucne si vysuniem si tak 10 cm, po chvilke je tam iz len polovica, ale na tej sa to drzi stale. Akurat ze pri tych 5 cm to nema prakticky ziadny zaber. Ochranny kryt a orezavatko na prilis dlhe lanko je tak cca mozno az 20 cm.
Kde problem?

1) bordel v palivu? ucpané filtry? potřeba seřídit?

2) když lanko vysuneš na 10 cm, a ono se ti hned zkrátí, tak se asi o něco urazí, když ne o ořezávátko, tak asi o něco v trávě, některý ty struny jsou na prd, nic nevydrží, stačí seknout nějaký klacík a jsou v hajzlu. Nebo je ta struna nějaká stará "zpuchřelá"...

diky, ten vzdychovy je zaserinkaty, to je pravda, ale nie az tak moc, bordel v palive, no, je to z pumpy do noveho kanistra, a teraz este podotazka, preco to obcas ide, obcas nie? teda zvecsa nie, ale obcas sa to chyti . . .
Ad struna . . . no, myslel som ze je tam nieco na sposob odstrediveho regulatora, nejak nastavene, aby sa to vytocilo tak na cca 10 cm. Je mi jasne, ze aj tym zachytim nejaky hrubsi kmen - buriny, tak sa utrhne, ulomi, ale mala by sa zase nejako dostat do tej standartnej dlzky. sak ked to trci tak 4-5 cm, to nieje kosenie, to je utrpenie, to nema ziadny zaber.

My jsme dostali starší strunovku, sice elektrickou, ale kdyby musel povytahovat strunu jen každých 5 minut, byl bych rád. Myslím si, že mám strunu nějakou špatnou, takže sotva se zakousne do trávy, vydrží tak minutku. Takže je to sekání dost nepohodlené, spíš je to k nasrání - takže strunovku nepoužíváme a sekám pořádnou benzínovou sekačkou, i když občas musím balancovat jen na dvou bočních kolech :-)